Futboll La Liga Sport

E PAMUNDUR/ Ky qenka SUPER PORTIER: Shikoni pritjen HEROIKE nga gardiani i SEVILLAS (VIDEO)

Sfida e djeshme mes Standard Liezh dhe Sevijas në Europa Ligë, pa vendasit të fitonin me shifrat e ngushta 1-0. Por, vëmendjen e morën sekondat e fundit të ndeshjes, të cilat ishin një kaos i vërtetë.

Në total, u akorduan 5 minuta shtesë, por teksa luhej minuta e tretë, mbrojtësi Simon Kjaer i Sevijës tentoi të kthente topin pas te portieri, por nuk e pa se edhe ky i fundit po dilte që ta largonte topin.

Gjithsesi, gardiani Vaclik nuk u dorëzua deri në fund, dhe e përplasi topin në shtyllë, duke e mos e lënë të kalonte vijën fatale. Gjithsesi, aksioni i belgëve vazhdoi, dhe një tjetër lojtar i Standardit kishte rast për të shënuar, por nga fare pak metra goditi traversën.