Futboll Seria A Sport

E PARASHIKOI SAKTË/ Deklarata e HYSAJT krijon dyshime në futbollin ITALIAN

Napoli nuk shkoi më shumë se një barazim 0-0 ndaj Chievos, duke humbur terren në çështjen titull.

Një rezultat i cili ishte parashikuar në një farë mënyre edhe nga mbrojtësi i kombëtares shqiptare, Elseid Hysaj. Mbrojtësi i cili ishte titullar në këtë përballje në radhët e Napolit, pak minuta para takimit paralajmëroi të tijët e përballja me Chievon do të jetë e vështirë.

“Sot nuk duhet ta mendojmë se është e lehtë, pasi Chievo gjithmonë na ka shkaktuar shumë probleme. Ne e dimë mënyrën se si luan ajo skuadër dhe duhet të jemi shumë të kujdesshëm.”-tha Hysaj për “Sky Sport Italia”.

Parashikimi i Hysaj doli, por a do i pëlqejë kjo gjë Carlo Ancelottit? Mbetet të shihet.

Related posts

Formacioni ideal i fazës së grupeve, mbeten jashtë emra të mëdhenj (FOTO)

Isa.Autor

“ËSHTË NEGOCIATË MIDIS…”/ Deklarata e Pochettinos për yllin e Tottenhamit ndez shpresat e “Katalanasve”

Delo.autor

MOURINHO IRRITOHET ME PYETJEN E GAZETARIT/ Ja momenti kur braktis konferencën pas ndeshjes me Leipzig (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment