Futboll Shqipëri Sport

PLAS DAJAKU/ Rrihen BRUTALISHT lojtarët e moshave, 10 futbollistë përfundojnë në SPITAL (FOTO)

Një ngjarje e shëmtuar ka ndodhur sot në futbollin shqiptar në ndeshjen e Kategorisë së parë për moshat U-19 mes Kastritotit dhe Kukësit. Ndeshja ka degjeneruar në një sherr masiv, teksa arbitri e ka ndërprerë në mes sfidën të cilën ishte duke e fituar Kukësi me rezultarin 1-3.

Lojtarët e Kastriotit të Krujës kanë rrahur brutalisht kundërshtarët e tyre, madje në stadium kanë hyrë edhe tifozët. Raportohet se plot 10 futbollistë të Kukësit ndodhen në spitalin e Krujës si pasojë e dëmtimeve të mara.

 

Related posts

LIVE/ Chelsea-Eintracht Frankfurt, nis sfida në “Stamford Bridge”

Delo.autor

PAS HUMBJES NDAJ TEUTËS/ Trajneri Gega: Ja arsyeja pse luajta me të rinjtë ndaj “durrsakëve”

Delo.autor

Ylli në ngjitje i PARTIZANIT/ Shoku i skuadrës “ngre në qiell” Esat MALËN (FOTO)

Isa.Autor

Leave a Comment