Futboll Shqipëri Sport

FORMACIONET ZYRTARE/ Debuton portieri i Man City, Kosova kërkon historinë

Kosova do të luajë sot ndeshjen e saj më të rëndësishme që pas anëtarësimit në FIFA dhe UEFA. Skuadra e Bernard Shaland ka mundësinë ideale për të fituar grupin 3 të Ligës D, pasi do i mjaftonte dhe një pikë ndaj Azerbajxhanin.

Në arenën e mbushur plot e përplot “Fadil Vokrri” ekipi i “dardanëve” do të ruajë vendin e parë, të ngjitet në Ligën C dhe të kualifikohet në gjysmëfinalet për të synuar biletën që të çon në Europian duke u shpallur si fituese e Ligës D.
Sa i përket formacioneve, bie në sy që nga minuta e parë e nis në portën e Kosovës portieri i Sitit, Arjanet Muriqi. Një skuadër sulmuese dhe e gatshme për të shkruar historinë.

 

Related posts

“ICARDI DHA PENALLTINË NGA VARI”/ Ja si shfrenojnë fantazinë me “memet” për Interin (FOTO)

Delo.autor

PRITET SHORITI I EURO 2020/ Rrezikojnë grupe ferri dhe përballje të mëdha

Delo.autor

BETEJA PËR TITULLAR/ Reina: Te shohim cili do të jetë…

Isa.Autor

Leave a Comment