Futboll Shqipëri Sport

KATEGORIA E DYTË/ 44 gola në 12 ndeshje, zhgënjejnë TIRANA dhe PARTIZANI

Ditën e sotme kanë përfunduar të gjitha takimet e Kategorisë së Dytë të futbollit. Plot 44 gola në 12 takime të luajtura janë realizuar. Bie në sy triumfet “tenistike” të Sopotit ndaj Adës 8-2, Shkumbini-Delvina 6-1, dhe Butrinti-Gramozi 5-1.

Dy ekipet e kryeqytetit Tirana B dhe Partizani B janë mposhtur në shtëpi me rezultate tejet zhgënjyese; Tirana B është mundur 0-3 nga Gramshi, kurse Tërbuni i ka befasuar të kuqtë me shifrat 1-3.

Kjo ishte java e 10-ë për Kategorinë e dytë të futbollit shqiptar.

Related posts

LUKS DHE PARA/ Ky është SUPER Mercedesi i LUKAKUT që ka kushtuar…

Isa.Autor

U SHPALLËN “MBRET” TË EUROPËS/ Holanda i pret si heronj dy fituesit e Champions (VIDEO)

Delo.autor

NË PRAG TË TURNEUT VEROR/ “Djajtë e Kuq” zbulojnë listën me lojtarët e grumbulluar, ja çfarë vihet re (FOTO)

Delo.autor

Leave a Comment