Futboll Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Luftëtari-Laçi: Ka startuar takimi në Gjirokastër, kurbinasit menjëherë në sulm

Luftëtari dhe Laçi përballen në Gjirokastër në kuadër të javës së 11-të të Superiores. Ky takim do të luhet pa praninë e tifozëve. Trajnerët, Gentian Mezani dhe Migen Memelli kanë bërë zgjedhet e tyre. Për Mezanin është rikuperuar Xhekson, i cili ishte në dyshim, ndërsa Memelli ka bërë 1 ndryshim.

Në formacion është Xhixha që nuk luajti ndaj Kukësi për shkak kartonësh. Laçi ndodhet në vendin e 6-të me 16-të pikë dhe vjen pas 2 humbjeve rradhazi. Gjirokastritët nga ana tjetër, ndodhen në vendin e 8-të të renditjes me 9-të pikë. Ata vijnë pas një rezultati pozitiv të marr përballë Kastriotit.

LIVE| Luftëtari-Laçi 0-0

KOMENTI LIVE:

3′ Kurbinasit hidhen menjëherë në sulm, por pa arritur të depërtojnë në mbrojtjen e Luftëtarit.

1′ Ka nisur takimi.

Related posts

MERKATO E BUJSHME/ Florentino Perez gati të sakrifikojë Benzema për të marrë yllin 21-vjeçar…

Delo.autor

Sergio Ramos: E dua këtë rekord, por do të jetë e vështirë

Sadik.Autor

Champions, zbulohen “Top 11” e talenteve të çerekfinaleve

Sadik.Autor

Leave a Comment