Futboll Shqipëri Sport

LIVE/ Skënderbeu-Flamurtari: Starton pjesa e dytë, trajnerët nuk bëjnë ndryshime (VIDEO)

Skënderbeu dhe Flamurtari luajnë sfidën më të rëndësishme të javës së 13-të në Kategorinë Superiore, me Ilir Dajën që rikthehet në Korçë. Vendasit do të kërkojnë fitoren, pas disfatës ndaj Laçit. Dejvi Bregun ja ka dalë të jetë titullar. U tha  para ndeshjes  se vlonjati do të mungonte, por sipas raportimeve nga Korça, ai do të luajë edhe me injeksione, ndoshta një lëvizje për të hutuar kundërshtarin kjo, e teknikut Shehi.

bandicam 2018-11-11 17-00-42-964

Nga ana tjetër, Flamurtari me oshilacione në këto javë, do të ketë një provë të vërtetë force ndaj vendit të dytë në renditje, dhe gjithçka pritet me interes për atë që do të prodhojë fusha. Vlonjatët vijnë në këtë sfidë pas barazimit ndaj Luftëtarit në shtëpi.

bandicam 2018-11-11 17-04-13-612

LIVE | SKËNDERBEU-FLAMURTARI 0-0

KOMENTI LIVE:

47′ Demte ndëshkohet me karton të verdhë për protesta.

46′ Starton pjesa e dytë, nuk ka ndryshime.

Mbyllet pjesa e parë, 0-0.

45+1′ Fidan Aliti ndëshkohet me karton të verdhë për ndërhyrje të gabuar në mesfushë ndaj Torasës.

45′ Akordohet 1 minutë shtesë.

44′ Demte lëshon një gjuajtje nga distanca. Kontrollon në 2 kohë portieri Koliçi.

36′ Dejvi Bregu lëshon një predhë nga distanca pas kombinimit mjaft të bukur me Abazin, por reagon mjaft bukur Koliçi që grushton topin duke i mohuar sërish golin futbollistit të Skënderbeut.

32′ Parë golit Skënderbeu me Bregun. Vlonjati i rëmben topin Allës dhe provon me një gjuajtje direkte. Koliçi zgjatet bukur dhe dërgon topin në këndore. Rast i artë për vendasit.

23′ Një tjetër krosim i rrezikshëm nga Franc Veliu. Topi kalon gjithë pasqyrën e portës, por nuk munden aty futbollistët vlonjatë ta shtyjnë në rrjetë.

22′ Gjergji Muzaka është i ndëshkuari i parë i kësaj sfide. Mesfushori ndërhyn në mënyrë të gabuar ndaj Torasës.

20′ Franc Veliu provon me një gjuajtje nga goditja e dënimit, grushton portieri Teqja që largon rrezikun në këndore.

15′ Minuta mjaft të luftuara nga të dyja skuadrat, një epërsi e lehtë e vlonjatëve që kërkojnë golin e parë.

11′ Provon të rrezikojë Skënderbeu, Radas harkon, Aliti nuk arrin të kthejë siç duhet një top brenda zonës, aty ku ishin të shumtë në numër futbollistët korçarë.

4′ Vlonjatët gjejnë golin me Bushiç, por anulohet nga asistenti për prekje të topit me dorë. Protestojnë lojtarët e Flamurtarit.

3′ Pranë golit Flamurtari me Bushiç, sulmuesi del i vetëm përballë portës, por ndal mjaft bukur Teqja me këmbë, qe i mohon një gol të sigurt vlonjatëve.

1′ Ka startuar takimi në Korçë, Skënderbeu menjëherë në sulm. Agresiv vendasit që në minutën e parë.