Futboll Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Teuta-Luftëtari: Zhbllokohet sfida, Kallaku shënon një super gol (VIDEO)

Po luhet në “Niko Dovana” të Durrësit sfida mes Teutës dhe Luftëtarit e vlefshme për javën e 14-të të Kategorisë Superiore.

Skuadra e Bledi Shkëmbit vjen në këtë përballje pas barazimit në transfertë ndaj Kukësit, ndërkohë që gjirokastritët mposhtën në shtëpi Tiranën me rezultatin 2-1.

9 pikë është diferenca mes Teutës dhe Luftëtarit në këtë moment, teksa bregdetarët mbajnë vendin e 3-të, ndërsa bluzinjtë ndodhen në vendin e 7-të. Të dy trajnerët Bledi Shkëmbi dhe Gentjan Mezani kanë bërë publik formacionet zyrtare ku nuk mungojnë surprizat.

LIVE| TEUTA-LUFTËTARI 1-0

KOMENTI LIVE: 

3′ GOOOOOL TEUTA 1-0. Kallaku zhbllokon shifrat. 

2′ Pranë golit Teuta. Kamara nuk arrin të gjuaj siç duhet.

1′ Ka startuar takimi në “Niko Dovana”, vendasit menjëherë në sulm, në kërkim të golit.

Related posts

Përfundon shorti/ Përcaktohet kalendari i plotë i Serie A

Isa.Autor

“BLERJET QË KANË ARDHUR NË JANAR…”/ Romagnoli zbulon sekretin e Milan dhe Pioli

Delo.autor

“E KA ZGJEDHUR KUR KA QENË I VOGËL”/ Babai Moise Kean: Djali im ëndërron të luajë për…

Delo.autor

Leave a Comment