Futboll Premier League Sport

NUK ISHTE ASNJËHERË…/Futbollisti italian thyen rekordin negativ në Premier League

Italiani Davide Zapakosta i kushtoi Chelseat 25 milionë euro. Ai u mbërriti në Londër si një dëshirë e trajnerit Antonio Conte.

Megjithatë ky i fundit nuk e hodhi asnjëherë në formacion.

Me mbërritjen e Sarrit pritet që gjërat të përmirësoheshin, por në fakt ato janë përkeqësuar më shumë.

Futbollisti italian ka thyer një rekord në Premier Ligë këtë sezon. Ai numëron më shumë minuta të grumbulluara në stol se çdo futbollist tjetër në Angli.

Me mbarimin e takimit mes Chelseat dhe Tottenhamit ai bëri plot 1164 minuta që nga aktivizimi i tij i fundit.

Related posts

ANA TJETËR E MBROJTËSIT SHQIPTAR/ Kumbulla: Studioj për administrim dhe marketing, nuk jam i fiskuar pas…

Delo.autor

LEVANTE DYFISHON SHIFRAT/ Shënon në fillim Cabaco, më pas Boateng (FOTO)

Delo.autor

I KA MALLKUAR/ Tradita “Ronaldo”: REALI humbet kur ai shënon! Ja 4 rastet

Isa.Autor

Leave a Comment