Futboll Premier League Sport

PLOT SURPRIZA/ Ky është formacioni më i mirë i javës në Premierligë

Nga derbi i javës mes të Manchester Cityt dhe Manchester Unitedit e deri te përballja Chelsea-Everton, gjithçka ishte interesante për tifozët në Premierligë.

“Sportskeeda” ka zgjedhur formacionin më të mirë të javës në Angli, me skemën 4-3-3, ku porta i është besuar portieri të Burnley, Joe Hart.

Në mbrojtje, në krahun e djathtë është zgjedhur Alexander Arnold, në të majtin Jose Holebas, ndërsa qendra i është besuar Juan Foyth dhe Aymeric Laporte.

Mesfusha prej tre futbollistëve përbëhet nga Jonathon Hogg, David Silva dhe Aaron Ramsey.

Në sulm është treshja: Anthony Martial, Sergio Aguero dhe Mohamed Salah.

Formacioni i javës në Premier League

Hart, Alexander-Arnold, Foyth, Laporte, Holebas; Silva, Ramsey, Hogg; Martial, Aguero, Salah;

Related posts

Sioni surprizon shqiptarët, Lenjani në vështirësi

Q.Autor

KËRKON PËRFORCIME NË EKIP/ Klopp planifikon goditjen 70 milionëshe, befasohen Inter dhe Juventus. Ja emri…

Delo.autor

“NE LUAJMË TË SHTYRË NGA TIFOZËT”/ Napoli, mesazh të fortë për tifozët para ndeshjes me rivalët “bardhezinj”

Delo.autor

Leave a Comment