Champions League Futboll La Liga Sport

RAMOS HEDH POSHTË AKUZAT/ Revista gjermane i publikon dokumentin (FOTO)

Akuzat që Sergio Ramos ka përdorur doping kanë marrë një tjetër rrjedhë, me “Der Spiegel” që ka bërë publike faktet që spanjolli ka rezultuat pozitiv në testin e anti-dopingut.

Sipas raportit, testet janë kryer pas një ndeshjeje të Real Madridit kundër Malaga. Incidenti ndodhi në prill të këtij viti dhe përbëhej nga një shkelje e pretenduar e rregullave anti-doping nga kapiteni i Realit, kur ai fshehu para provës së tij diçka që është e ndaluar.

Në raportin e lëshuar nga “Der Spiegel” dhe i kryer nga Agjencia Shtetërore Anti-Doping, thuhet se “lojtari nuk kishte leje të kryente dush dhe injoronte paralajmërimet. Një shkelje shumë serioze kjo e Ramos, që nga ana e tij i është përgjigj akuzave me një deklaratë të medias sociale në të cilën ai mbrojti veten.

Dokumenti i siguruar nga “Der Spiegel””

Reagimi i Ramos:

 

Related posts

Nis pjesa e dytë, Shqipëria e Panucci-t tenton përmbysjen

Sadik.Autor

Ndodh edhe në Angli, lojtarët braktisin ndeshjen shkaku i pagave

Sadik.Autor

MPOSHTET NË TOKËN SLLOVENE/ Partizani zhgënjen sërish, Çinari jep sinjale pozitive (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment