Futboll Seria A Sport

RONALDO APO MESSI/ Ja kush ka statistikat më të mira për vitin 2018 (FOTO)

Cristiano Ronaldos dhe Lionel Messit është rivaliteti më i madh gjatë dekadës së fundit në futboll.

Edhe gjatë vitit 2018, dy yjet e futbollit kanë statistika të përafërta, duke shënuar dhe asistuar shumë gola për klubin dhe Kombëtaren e tyre. Për më tepër, që të dy kanë arritur të marrin medalje të arta gjatë këtij viti me klubet e tyre përkatëse, shrkuan “Goal”.

Ronaldo ka luajtur në nëntë ndeshje më pak se Messi, dhe ky i fundit ka arritur ta shënojë vetëm një gol më shumë se portugezi.

Ish-sulmuesi i Real Madridit i ka shënuar 44 gola në 45 ndeshje. Por, dallimi më i madh mes këtyre të dyve është te asistimet, pasi argjentinasi ka bërë gjithsej 10 asiste më shumë se portugezi.

Related posts

Donnarumma: Duam hakmarrje ndaj Juventusit

Q.Autor

Liverpool parakalon Real Madridin, ofertë 65-milionëshe për portierin Alisson

Isa.Autor

Këto ishin momentet e dyshimta të “El Clasicos” që nuk u vrenjtën nga gjyqtarët (FOTO)

Sadik.Autor

Leave a Comment