Futboll Kosova Sport

SUKSESI NË LIGËN E KOMBEVE/ Kombëtarja e Kosovës mbyll fazën e grupeve si fituese e grupit 3 të Ligës D

Kombëtarja e Kosovës në futboll, së fundi ka shënuar sukses të jashtëzakonshëm.

Në kuadër të Ligës së Kombëve, në fazën e grupeve Kosova përfundoi si fituese e grupit 3 të Ligës D, shkruan gazetametro.net.

Nga gjithsej gjashtë ndeshje, Kosova shënoi 4 fitore dhe 2 barazime.

Me këtë rast, ‘Dardanët’ edhe thyen një rekord, pasi që shënuan 15 gola në fazë të grupeve, më shumë se cilado kombëtare tjetër në garë.

Kosova tani renditet në pozitën e 84-të në ‘World Football Elo Ratings’, e cila publikohet nga faqja eloratings.net.

Kështu, Kosova është ngritur për 33 pozita më lartë nga viti i kaluar.

Kujtojmë që Kombëtarja e Kosovës ka siguruar fazën e play-offit të Ligës së Kombeve ku do të takohet me Maqedoninë në gjysmëfinale.

Related posts

“TITULLI? JAM TIFOZ ME…”/ Moggi: Juventus? Avokati do të kthehej përmbys në varr po ta shihte atë që po ndodh

Delo.autor

KUPA E BOTËS/ Peruja befason Australinë shënon golin e parë ndaj “kangurve”

Sadik.Autor

SYNON PËRFORCIME TË MËDHA NË VERË/ Ja oferta “GALOPANTE” e Manchester United për de Ligt

Delo.autor

Leave a Comment