Ter Stegen shkruan historinë/ Messi kthehet titullar, Betis trondit “Camp Nou” (VIDEO)

Pasi ka munguar në pesë ndeshjet e fundit të Barcelona-s për shkak dëmtimi, Messi është kthyer nga minuta e parë sot në ndeshjen e kampionatit që po luhet në “Camp Nou” kundër Betis.

Një ndeshje që ka qenë historike për portierin e vendasve, Ter Stegen, i cili është bërë portieri gjerman me më shumë ndeshje (92) në La Liga, duke kaluar Bodo Illgner (91).

Pavarësisht arritjes historike të portierit dhe kthimit të Messi-t, pjesa e parë e ndeshjes është mbyllur 2-0 në favor të Betis që ka shënuar në minutën e 20-të me Junior dhe në të 36-ën me Joaquin.