Futboll Sport

TRONDITET MILANI/ Higuain humb ndeshjen e rëndësishme, ja sa do të mungojë prej dëmtimit

Sulmuesi i skuadrës së Milanit, Gonzalo Higuain, u dëmtua në ndeshjen ndaj Udineses në kampionat dhe u detyrua të lërë fushën e lojës në minutën e 35-të.

Te kuqezinjtë ka dilema nëse Higuain do të jetë në ndeshjen ndaj Juventusit të dielën e ardhshme apo do të mungojë.

Një gjë është e sigurt, që argjentinasi do të mungojë në ndeshjen ndaj Betis, e vlefshme për Europa League.

Dëmtimi i tij nuk është i rëndë dhe nuk pritet të mungojë më shumë se 10 ditë.

Related posts

SPECIALE/ Njihuni me golashënuesit më të mirë për Kupën e Botës “Rusi 2018”

Sadik.Autor

KËRKON PËRFORCIME TEK “ZIKALTËRIT”/ Tottenhami i kërkon lojtarin që i shënoi gol, ja çmimi që vendos Marotta

Delo.autor

Çpo ndodh me Neymar? Braziliani lihet jashtë listës për ndeshjen e kupës

Q.Autor

Leave a Comment