Futboll La Liga Sport

TRONDITJE NË MADRID/ Ramos mendon largimin nga Real

Ylli i Real Madridit, Isco, po kërkon të largohet nga klubi i bardhë, njofton “Don Balon”. Trajneri Santiago Solari dëshiron të nxisë ndryshime të mëdha në klub dhe Isco duket se është “viktimë” e këtij revolucioni rinovimi, pasi është lënë në stol për pesë ndeshje.

Mesfushori spanjoll mësohet se i ka thënë kapitenit Sergio Ramos që ai po kërkon të largohet drejt një klub tjetër, që e vlerëson më mirë talentin e tij. Nëse talenti është i bollshëm, kërkesat për minuta loje rriten automatikisht. Situata e Isco është e tillë.

“Motorino” i padiskutueshëm te “Los Blancos” deri para operacionit ndihet i shqetësuar, sepse mendon se ka trajtim të pabarabartë ndaj tij. Shumica e trajnerëve të Real Madridit iu kanë dhënë prioritet aftësive të tij, duke parë një lojtar që i jep rrjedhshmëri lojës së ekipit. Ka pasur raste edhe kur e kanë aktivizuar në role, ku nuk duket aspak rehat, por jo duke e lënë në stol, si Solari.

Tashmë, ish-lojtarit të Malaga i ka sosur durimi. Mesfushori mund të jetë një nga të parët që do të largohet, por nuk do të jetë i vetmi. Janë disa lojtarë të tjerë, që do të kërkojnë një destinacion tjetër, për shkak të nevojës për rinovim të klubit.

Related posts

Operacioni “Rafinha”, Interi kërkon ulje të çmimit nga Barcelona

Sadik.Autor

Diego Maradona “ul hundën” para FIFA-s, kërkon ndjesë për kritikat

Isa.Autor

GOLAT MË TË BUKUR TË “2019”/ Njihuni me SPEKTAKOLARËT (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment