Futboll La Liga Sport

2 GJIGANDËT E LA LIGAS PËRPLASIN “BRIRËT”/ Luftë e ashpër për sulmuesin anglez

Real Madrid dhe Barcelona janë në kërkim të një sulmuesi me një klas të lartë dhe që ofron siguri në fazën ofensive.

Një nga lojtarët më të mirë që mund ta ofrojë këtë siguri është lojtari anglez, Herri Kejn. Ekipi katalanas po monitoron një zëvendësues të denjë për Suarezin, ndërsa madrilenët nuk ka gjetur akoma një lojtar që të prodhojë gola ashtu si bënte Kristiano Ronaldo.

Lufta pritet të jetë e ashpër për një nga sulmuesat më të mirë në Premier Ligë dhe jo vetëm. Të dyja ekipet spanjolle janë të gatshëm që të ofrojnë shuma të mëdha për të siguruar shërbimet e 25-vjeçarit të Totenham.

Related posts

GJEST I MADH/ Marko Reus dhuron 500 mijë euro për bizneset e prekura nga Covid-19 në Dortmund

Delo.autor

LIVE/ “El Clasico”: Mbyllet super ndeshja Barcelona-Real Madrid. Rezultati 1-3

Delo.autor

SUPER TALENTI/ PAQUETA SI MESSI/ Nga problemet me zgjatjen, në “yll” futbolli

Isa.Autor

Leave a Comment