• Home
  • Futboll
  • “ARTITEKTI I TRIPLETËS”/ Moratti: I kënaqur edhe me vendin e dytë, frustruese kur fiton gjithmonë…
Futboll Seria A Sport

“ARTITEKTI I TRIPLETËS”/ Moratti: I kënaqur edhe me vendin e dytë, frustruese kur fiton gjithmonë…

I intervistuar nga “Sky Sport” në prag të supersfidës Juventus-Inter, e programuar për mbrëmjen e sotme në “Allianz Stadium” (ora 20:30), ish-presidenti historik zikaltër, Masimo Morati, ka shprehur mendimin e tij mbi momentin e skuadrës së Spaletit dhe luftën për titull:

“Sigurisht, Juvja është shumë e fortë, ndaj çdo rezultat pozitiv për Interin do ishte i mirëpritur. Do i jepte një shtysë moralit të skuadrës, me siguri. Bardhezinjtë fitojnë lehtësisht? Është frustruese (qesh). Vitet e fundit kanë dalë gjithmonë ata triumfues. Ëndrra për 2019-ën?

Gjithmonë e njëjta: që Interi të arrijë sa më lart. Për të qenë realist, shpresoj te vendi i dytë, por meqenëse është ëndërr pse jo te kreu. Marota? Një lëvizje e menduar mirë. Lautaro meriton hapësira? Zgjedhjet i bën trajneri, vendos Spaleti”.

Related posts

NEYMAR NUK PASKA MËSHIRË/ Shikoni si e trullos ARBITRIN, e bën për ujë të ftohtë (VIDEO)

Isa.Autor

PEREZ “TËRBON” GATTUZON/ REALI futet në garë për SPANJOLLIN e MILANIT

Isa.Autor

Ja maskota gjigande që “vodhi” vëmendjen e shikuesve gjatë ndeshjes Francë-Argjentinë (VIDEO)

Sadik.Autor

Leave a Comment