Futboll Premier League Sport

BRIGHTON – CHELSEA/ “Blutë e Londrës” kërkon të ruajë vendin e katërt (FORMACIONET ZYRTARE)

Chelsea do t’i shkojë në shtëpi Brightonit, për ndeshjen e xhiros së 17-të të këtij sezoni të Premierligës. Skuadrës së Maurizio Sarrit i duhen tri pikë nga kjo ndeshje për ta ruajtur pozitën e katërt në tabelë.

Brightoni i ka siguruar dy fitore nga tri ndeshjet e fundit nën drejtimin e Chris Houghtonit, duke humbur vetëm në ndeshjen kundër Burnleyt. Klubi anglez pozicionohet në vendin e 13-të në tabelës e kësaj lige.

Ndërsa, të kaltrit e Londrës vijnë pas barazimit me rezultat 2-2 në ndeshjen në Evropa Ligë kundër Vidit, por ata u bënë ekipi i parë që e mposhti Manchester Cityn në Premierligë dhe Sarri pret nga skuadra e tij që ta bëjnë përsëri të njëjtën.

Formacionet zyrtare të të dy skuadrave:

Brighton:

Chelsea:

Related posts

Liga e Kombeve/ Dy gola për 2 minuta: Anglia dhe Spanja dhurojnë spektakël në “Uembli” (VIDEO)

Isa.Autor

PASI VIDA REZULTOI POZITIV ME COVID-19/ Milan dhe Juventus ja hedhin paq. Conte në “ankth” për kroatët e tij

Delo.autor

FLET PËR LARGIMIN E POGBA NGA “DJAJTË E KUQ”/ Trajneri Solskjaer: Nuk jemi grindur kurrë…

Delo.autor

Leave a Comment