“ÇMENDURIA” NDODH NË SERIA A/ Shënohen dy gola në minutën e 90+6’ dhe 90+10’ (VIDEO)

Kampionati italian ditën e sotme ka qenë i “çmendur” duke u realizuar gola në minutat e fundit të ndeshjes.

Është gati e pabesueshme pasi Lazio kaloi në avantazh 2-1 përballë Sampdorias. Në minutën e 96’ ishte Immobile ai i cili shënoi nga pika e bardhë e penalltisë.

Por loja nuk kishte përfunduar këtu, pasi miqtë bëjnë të pamundurën duke shënuar golin e barazimit në minutën e 90+10’ shtesë.

Festa ishte e paimagjinueshme nga skuadra mike që në fund mori një pikë të çmuar.

Kujtojmë që pasditen e sotme, Cagliari megjithëse luante me 9 lojtarë në minutat e fundit të shtesës barazoi 2-2 ndaj Romës.