Futboll

“CONMEBOL” PUBLIKON KALENDARIN/ Finale me një ndeshje për kupat amerikano-jugore

Në edicionin e 16 të Kupës Libertadores, ku River Plate fitoi pas një superfinaleje plot me polemika ndaj Boca Juniorsit, do të marrin pjesë 47 skuadra dhe finalja e këtij kompeticioni është parashikuar të zhvillohet më 23 nëntor në stadiumin “Nacional” të Santiagos së Kilit.

Turneu do të nisë më 21 janar dhe do të zhvillohen 3 raunde kualifikuesesh, përpara fazës së grupeve që do të nisë më 5 mars e do të mbyllet më 9 maj.

Ndërsa në Kupën “Sudamericana”, ku triumfoi Atletico Paranaense, do të marrin pjesë 54 klube, 44 të kualifikuara nga kompeticionet dhe 10 të ardhura nga Libertadores, pas përfundimit të fazave të mëparshme.

Finalja e Kupës “Sudamericana” do të mbahet më 9 nëntor të 2019-s në stadiumin “Nacional” të Limës, në Peru.

Related posts

Liverpool synon të transferojë, verën që vjen futbollistin e Stoke City-t

Sadik.Autor

ITALI-ZVICËR/ Xhaka dhe Shaqiri nga minuta e parë, Mancini nuk ndryshon (FORMACIONET ZYRTARE)

Delo.autor

Ia ka “zënë diellin” Piatek, sulmuesi kërcënon me largim nga Milani

Delo.autor

Leave a Comment