Bundesliga Futboll Sport

FITORJA KUNDËR LEIPZIG/ Bayern Munichu konfirmon lëndimin e Gnabryt

Pasi që anësori u zëvendësua gjatë pjesës së parë pas fitores së vështirë të mërkurën kundër RB Leipzig, kampionët e Bundesligës kanë konfirmuar diagnozën dhe për sa kohë do të mungojë Gnabry.

Bayern Munich ka konfirmuar se Serge Gnabry ka zgjatur muskujt e ijëve gjatë fitores së Bayernit në Bundesligë kundër RB Leipzigut.

Gnabry ishte zëvendësuar nga Franck Ribery gjatë pjesës së parë të mërkurën, derisa u deshën minutat shtesë për të shënuar gol Ribery.

Bayern ka lajmëruar që Gnabry nuk do të jetë gati për ndeshjen e së shtunës që skuadra e Niko Kovacit e zhvillon kundër ish klubit të tij, Eintracht Frankfurt.

Por, kampionët e Bundesligas nuk kanë dhënë ndonjë orar se kur do të kthehet në aksion 23 vjeçari.

Related posts

Shefi i arbitrave italianë del kundër Buffon

Sadik.Autor

Milan – Sassuolo/ Formacionet zyrtare

Sadik.Autor

ZYRTARE/ Xhemalaj i bashkohet Teutës, rikthim i bujshëm në Durrës (FOTO)

bora.autor

Leave a Comment