Futboll La Liga Sport

FJALË PAK E PUNË SHUMË/ BALE hajmalia e REALIT, njihuni me statistikat e uellsianit

Reali i Madridit e ka hajmalinë e tij. Quhet Garet Bejl dhe statistikat e tregojnë këtë gjë. Që nga koha kur u transferua në klubin madrilen në sezonin 2013-2014 ka luajtur një total prej 208 ndeshjesh zyrtare dhe prej tyre ka fituar 141 (68%), ka barazuar 35 (17%) dhe ka humbur 32 (15%).

Reali i Madridit ka fituar 65 ndeshje, ka barazuar 8 dhe ka humbur vetëm 1 kur sulmuesi uellsian ka gjetur rrugën e rrjetës. E thënë në një mënyrë tjetër, kur Bejl shënon, Reali fiton 87.8 për qind të ndeshjeve, barazon 10.8 për qind dhe humbet 1.4 për qind. Humbja e vetme me Bejlin si golashënues ka ndodhur në sezonin 2014-2015 kur skuadra e Ançelotit humbi ndaj Real Sociedadit me rezultatin 4-2.

 

Related posts

TRAGJEDIA E FLAMENGOS/ Ja si Adriano tërbon Brazilin me postimin e papërmbajtur (FOTO)

Delo.autor

MBYLLET JAVA E 29 NË SUPERIORE/ Partizani prek titullin, +12 nga Kukësi. Garë e fortë për Europën, Kastrioti rrëshqet në fund

Delo.autor

BARELONA-REAL SOCIEDAD/ Pas një pasimi nga Alba, mesfushori De Jong ndëshkon për “Katalanasit” (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment