Futboll Premier League Sport

FORMACIONET ZYRTARE/ Southampton e kërkon fitoren e parë në shtëpi ndaj Man Unitedit (FOTO)

Southamptoni nuk ka fituar në shtëpinë e vet ndaj Manchester Unitedit në Premierligë që prej gushtit të vitit të largët 2003, dhe synon ta bëjë këtë sot në takimin që nis në orën 18:30.

Megjithatë, forma e javëve të fundit sugjeron se “Saints” do ta ketë shumë të vështirë ta arrijnë këtë qëllim.

Southamptoni është pa fitore në nëntë ndeshjet e fundit, 4 barazime dhe 5 humbje, ndërsa e ka fituar vetëm një ndeshje në 13 ndeshjet e para të këtij sezoni.

Ndërkohë, Man Unitedi vjen në këtë takim me shtatë pikë më pak se vendi i katërt. Skuadra e Jose Mourinhos i ka fituar vetëm dy nga pesë ndeshjet e fundit, 2 fitore, 2 barazime dhe 1 humbje.

Formacionet zyrtare të të dy skuadrave:

Southampton:

Manchester United:

Related posts

KORONAVIRUSI/ Theu rregullat e karantinës, policia arreston trajnerin e kombëtares (EMRI)

Delo.autor

PAS FITORES ME FLAMURTARIN/ Kristi Vangjeli: Besoj se mund ta arrimë objektivin për…

Delo.autor

KËRKOHET NGA ANCELOTTI/ Florentino Perez hidhet në sulm për yllin e Juventus, ofron dy lojtarë dhe para

Delo.autor

Leave a Comment