Futboll Shqipëri Sport

KAOSI TEK GJIROKASTRITËT/ Luftëtari me formulë të re, Gentian Mezani ”shkund” lojtarët

Luftëtari nuk po arrin të bëjë shkëputjen, duke u larguar nga vendet e fundit të tabelës së renditjes. Humbja e fundit me Kamzën padyshim që ka sjellë edhe një situatë më të rëndë në kampin gjirokastrit. Në këto kushte, trajneri Gentian Mezani, e ka kuptuar shumë mirë se skuadra e tij po pëson gola të evitueshëm dhe për këtë në stërvitje ka ndryshuar ”formulë”, duke punuar shumë në repartin e prapavijës, aty ku skuadra ka nevojën më të madhe për t’u përmirësuar.

Parë në këtë këndvështrim, Mezani në stërvitje i ka kërkuar të tijve përqendrim maksuimal, të kërcejnë fortë kur topi krosohet në zonën e tyre.

Ndeshja e radhës është në Korçë përballë Skënderbeut. Të dyja skuadra vijnë nga rezultate aspak të mira dhe në fushën e lojës të gjithë presim që të jetë një ndeshje spektakolare për 90 minuta.

Related posts

Dëmtoi Salah, 95 mln egjiptianë i kërkojnë 1 mld euro dëmshpërblim Ramos-it

Sadik.Autor

BYLIS-VLLAZNIA/ Të dy ekipet matin forcat për tre pikët në këtë takim (FORMACIONET ZYRTARE)

Delo.autor

FENOMENAL/ MESSI thyen një REKORD tjetër: Tejkalon BIANCHI dhe Di Stefano

Isa.Autor

Leave a Comment