Futboll Shqipëri Sport

KATEGORIA E PARË/ Grupi A: Dinamo përmbyset në Shijak, Besëlidhja surprizon Vllazninë. Ja rezultatet (VIDEO)

Është mbyllur në barazimi 1-1, supersfida e Grupit A mes Vllaznisë dhe Besëlidhjes. Goli i Kamara në minutën e 93-të, i mohoi fitoren skuadrës shkodrane, që udhëheqte me rezultatin 1-0, teksa Gocaj në minutën e 56-të u treguar i saktë nga pika e bardhë e penalltisë, duke kaluar në avantazh skuadrën e Likës.

Ndërkohë në sfidat e tjera të Grupi A, Erzeni fitoi me përmbysje ndaj Dinamos, Shënkolli mposhti Burrelin. Sfida mes Vorës dhe Korabit u mbyll në barazim pa gola. Duhet theksuar se miqtë nga Dibra humbën një 11-metërsh në pjesën e dytë.