Futboll La Liga Sport

GOLEADORI SERB/ REALI interesohet për “FALCAON” që po “tërbon” Bundesligën

Golashënuesi i Eintracht Frankfurt Luka Jovic ka tërhequr vëmendjen e gjigantëve të Europës falë paraqitjeve fantastike këtë sezon. Ai është radarin e shumë klubeve të mëdha europiane, ndër to edhe Real Madrid, këtë e raporton portali Okdiario.

Kjo nuk do të thoshte se ai do të transferohej për të zëvendësuar një titullar aktual të Real, pasi do të shkonte shumë mirë edhe me Karim Benzema.

20-vjeçari ka shkëlqyer këtë vit në Bundesliga dhe Europa League me Frankfurt duke marrë pseudonimin “Falcao i ri”.

Sipas Okdiario, Real dhe klubi gjerman shkojnë mirë që pas operacioneve të mëparshme të Jesus Vallejo dhe Omar Mascarell, kështu që negociatat pritet të jenë frytdhënëse.

Related posts

DËSHTON KOMBËTARJA E SADIO MANES/ Algjeria shpallet kampione e Afrikës

Delo.autor

CHELSEA-MANCHESTER CITY/ “Carabao Cup”: Skuadrat kërkojnë trofeun e parë për këtë sezon (FORMACIONET ZYRTARE)

Delo.autor

“TATOO…HELMETA…DHE KLAS NGA MYZEQEJA”/ Shqipëria e Rejas është një… “çmenduri”

bora.autor

Leave a Comment