• Home
  • Të tjera
  • Boks
  • KËRKON NJË NDESHJE TJETËR/ Fury: Sfida kundër Wilder mbahet në Old Trafford
Boks Të tjera

KËRKON NJË NDESHJE TJETËR/ Fury: Sfida kundër Wilder mbahet në Old Trafford

Tyson Fury kërkon një ndeshje tjetër me Deontay Wilder në Old Trafford pas ndeshjes të tyre që u mbajt të dielën në kategorinë e peshave të rënda WBC në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Wilder e mbrojti titullin kampion bote në kategorinë e rëndë divizioni ËBC pas meçit ndaj Tyson Fury, i cili mbaroi me barazim në Staples Centre të Los Angeles të dielën në mëngjes.

Një nokaut në rundin e fundit, 12, doli të jetë vendimtar që lufta të shpallej e barabartë, me britanikun Fury që po udhëhiqte me pikë deri në atë moment.

“Ne duhet të vazhdojmë me ndeshjen tjetër. Frank Warrent tha që ndeshja të zhvillohet në Arsenali, unë thash jo, le ta bëjmë ndeshjen në Old Trafford.

Fury është tifoz i flaktë i Manchester Unitedit dhe ka shpresuar në fitore të Unitedit të mërkurën ndaj Arsenalit. Fury ishte i pranishëm në “Old Trafford” gjatë ndeshjes.

Related posts

Zhgënjen edhe me Rilski, humbja e 7-të radhazi për Tiranën në Ligën Ballkanike

Q.Autor

Joshua-Wilder/ Dueli madhështor i BOKSIT ende nuk dihet se kur dhe ku do të zhvillohet

Sadik.Autor

MPOSHT RIVALIN ME TRE RAUNDE/ Adriatik Cami përfundon karrierën me një titull Kampion Bote

Delo.autor

Leave a Comment