Futboll Kategoria Superiore Ndeshjet Live

LIVE/ Roveshata e Xhixhës, shpëton për mrekulli porta e bardhebluve (VIDEO)

Është duke u luajtur në Kurbin, sfida mes vendasve të Laçit dhe Tiranës. Kjo përballje është e vlefshme për javën e 17-të të Kategorisë Superiore.

bandicam 2018-12-15 13-59-04-212

Te bardhezinjtë do të debutojë trajneri Besnik Prenga, i cili zëvendësoi pak ditë më parë trajnerin Migen Memelli. Laçi vjen në këtë ndeshje pas humbjes në transfertë ndaj Flamurtarit.

bandicam 2018-12-15 14-00-32-736

Ndërkohë nga ana tjetër, 24 herë kampionët e vendit, kërkojnë të vijojnë ecurinë pozitive pas triumfit 4-0 ndaj Kastriotit. Në 16 javë Laçi ka arritur të grumbullojë 26 pikë, ndërsa Tirana 12 më pak se kurbinasit.

bandicam 2018-12-15 14-01-36-092

Në 5 përballjet e fundit me njëra-tjetrën, 2 sfida janë fituar nga Laç, 1 nga Tirana dhe 2 janë mbyllur në barazim.

 

7′ Redon Xhixha ndëshkohet me karton të verdhë për ndërhyrje të gabuar ndaj kapitenit Karabeci.

bandicam 2018-12-15 14-08-15-770

5′ Mundësi e artë për Laçin, Redon Xhixha, provon me një roveshatë brenda zonës, por këmba e zgjatur e Turtullit shpëton bardheblutë nga pësimi i golit të parë. 

4′ Laçi e nis në sulm, Xhixha fiton goditjen e parë nga këndi, pas një mosmarrveshje të Asion Dajës.

Related posts

ELEMINIMI DRAMATIK NË CHAMPIONS/ Spalleti paralajmëron INTERIN: Duan të na…

Isa.Autor

PO JETON NJË ROMANCË TË RE/ Xherdan Shaqiri i lidhur me këngëtaren e njohur shqiptare (FOTO)

Delo.autor

VAR-i po “pushton” futbollin/ Ja cilat kompeticione të reja “kaplohen” nga teknologjia

Isa.Autor

Leave a Comment