Futboll Seria A Sport

“LUFTA MBRENDA FAMILJES”/ Icardi kundër Argjentinës. ACAROHET KEQ Di Maria: Nuk më…

Pasi shënoi golin e parë me Argjentinën, Mauro i cardi, i  çmuar si golashënuesi më i  mirë i  Serisë A për vitin 2018, ka folur për kombëtaren dy herë fituese e kupës së botës, nën drejtimin e Sampaolit. Kapiteni i  i nterit deklaroi se nuk bëhej fjalë për një grup të bashkuar, për këtë arsye nuk arritën që të shkonin larg. Menjëherë ka ardhur reagimi i  Angel di Maria. Futbollisti i  PSG-së ka dalë në mbrojtje të grupit të Seleçion, duke përdorur edhe tone të ashpra.

“Nuk më plas se çfarë ka thënë i cardi. Eshtë vështirë që t’i pëlqesh të gjithëve që në ditën e parë. Çdokush duhet të ketë mendimin e tij. Mendimi i m nuk ndryshon. Kam qenë në 2010 me persona fantastike dhe spektakolarë. Në 2014 e njëjta gjë, me të mëdhenj e të vegjël.

Mauro erdhi një apo dy herë me Alejandro Sabellan dhe një apo dy herë me Sampaolin. Vështirë që të përshtatet që në ditën e parë apo të ndihet i  dashur nga të gjithë. Ai ndoshta nuk u ndje pjesë e grupit, pasi i  duhej kohë”.

Related posts

Shpëton Barcelona, Alonso godet vetëm shtyllën

Q.Autor

VIDEO/ Lyon kalon në avantazh kundër Lille

Q.Autor

MANCHESTER CITY FITOI TITULLIN KAMPION/ Mësoni cilët janë 5 lojtarët më të shpejtë në Premier

Delo.autor

Leave a Comment