Futboll Premier League Sport

MANCHESTER CITY – EVERTON/ Vendasit do të kërkojnë fitoren për luftën e kreut (FORMACIONET ZYRTARE)

Manchester City do të ballafaqohet me Evertonin në kuadër të xhiros së 17-të në Premierligë duke filluar sot prej orës 13:30 në “Etihad Stadium”.

Skuadra e Pep Guardiolës aktualisht është në pozitën e dy të me 41 pikë, një më pak se Liverpooli në krye, kurse Evertoni zë vendin e shtatë me 24 pikë, dy më pak se Manchester United në pozitën e gjashtë.

Në pesë takimet e fundit mes tyre, City ka fituar dy ndeshje, Evertoni një dhe dy ndeshje kanë përfunduar pa fitues.

Në bankën rezervë figuron portieri kosovar Arijanet Murici.

Manchester City:

Everton:

Related posts

TRIUMF HISTORIK/ Shqipëria rrëmben medalje ari në Kupën e Botës në Gjimnastikë

Delo.autor

Zyrtare: Marcos Rojo te Manchester Unitedi deri më 2021

Q.Autor

Real Madrid, vjen miratimi i Ronaldo-s për dy super blerje

Sadik.Autor

Leave a Comment