Futboll La Liga Sport

MODRIC feston me “Topin e Artë”/ Tifozi SHQIPTAR i bën KOMENTIN EPIK (FOTO)

“Luka Modriç” është kryefjala e ditës së sotme pasi kroati arriti që të thyejë “akullin” Messi-Ronaldo duke triumfuar në çmimin e “Topit të Artë”.

Kroati i cili fitoi Champions League me Real Madrid dhe shkoi në finale të Botërorit Rusi 2018 arriti të fitojë trofeun më prestigjioz në rangun individual duke lënë pas Ronaldon dhe Griezman.

33-vjeçari postoi në Instagramin e tij një foto ku shfaqej së bashku me trofeun. Mijëra komente vërshuan duke përgëzuar Modric por ajo që bie në sy është një koment epik i një shqiptari

I riu shqiptar i shkruan mesfushorit: Urime vlla! Klb sot e përgjithmonë!

Related posts

INTER VAZHDON ME PËRFORCIMET/ Marotta kërkon të marrë në janar titullarin e Chelseat…

Delo.autor

DËMTIMET BRENDA KLUBIT/ Fabregas vazhdon të jetë në radarin e Milanit

Isa.Autor

SHOKOHET MILANI/ Blerja e BUJSHME ka probleme me ZEMRËN, lojtari humb…

Isa.Autor

Leave a Comment