Futboll Seria A Sport

Zyrtare/ Chievo arrin marveshjen me trajnerin Lorenzo D’Anna

Chievo ka konfirmuar zyrtarisht zgjatjen e kontratës me trajnerin e përkohshëm Lorenzo D’Anna.

Gjithashtu klubi i Chievos ka zgjatur kontratën edhe me drejtorit sportiv Giancarlo Romairone.

Trajneri D’Anna u promovua nga ekipi i të rinjve në fund të prillit,  me ekipin në rrezik të rënies, por fitoi të tri ndeshjet e Serie A kundër Crotone, Bologna dhe Benevento.

 Lorenzo D’Anna ka nënshkruar një kontratë për sezonin 2018-19, plus një opsion për një vit tjetër.

Ndërkohë drejtorit sportiv Romairone e zgjati edhe kontratën me Chievon deri në qershor 2021.

Përgatiti: AlpeNews.al

Related posts

“ISHTE NJË DASMË HORROR”/ Dadoja tregon të pathënat për Wanda Narën: Më detyroi të…

Delo.autor

MBROJTËSI “KUQEZI” NË TELASHE/ Gjimshiti kërkon ndihmë në rrjetet sociale: Policia është në kërkim… (FOTO)

Delo.autor

LA LIGA/ Diego Simeone zbulon përfundimisht të ardhmen e tij

Sadik.Autor

Leave a Comment