• Home
  • UEFA
  • Champions League
  • PAS SHORTIT NË CHAMPIONS/ Manuel Neuer: Ata janë të shpejt në klundërsulme, kanë dobësi në…
Champions League Futboll

PAS SHORTIT NË CHAMPIONS/ Manuel Neuer: Ata janë të shpejt në klundërsulme, kanë dobësi në…

Ata mund të jenë lider në Premier Ligë, por numri 1 i Bayernit dhe Gjermanisë beson që Liverpool mund të mposhten dhe ata të kalojnë në çerekfinale.

Manuel Neuer beson që Bayern Munich mund ta mposht Liverpoolin në Ligën e Kampionëve, duke thënë se lojtarët e Jurgen Klopp janë të “thyeshëm dhe mund të mposhtën”.

“Ata janë duke e pasur një sezon shumë të mirë dhe ne e dimë se ata ishin në finale të Ligës së Kampionëve vitin e kaluar”, tha ai për faqen zyrtare të klubit. “Ata sigurisht nuk janë të kënaqur me shortin”.

“Ata janë të shpejt në klundërsulme dhe të rrezikshëm para goli, por po ashtu kanë dobësi, që ne i kemi parë, kurse ata duhet të jenë po ashtu të mirë para një sulmi të mirë të Bayernit”.

“Do të jetë një ndeshje e madhe si në Liverpool ashtu edhe në Allianz Arena”.

Related posts

ISHTE LOJTAR “JETIK”/ Valverdes nuk i ka pëlqyer largimi i Paulinhos

Isa.Autor

Lamtumirë Bayern Munich, Lewandowski zgjedh klubin e ri

Sadik.Autor

Dejvi BREGU u bën thirrje “luftëtarëve”: Lutem që të fitoni, na bëni nder dhe ne

Isa.Autor

Leave a Comment