Futboll Kombëtarja Sport

PËRFAQËSIMI I FUTBOLLIT SHQIPTAR NË UEFA/ Armand Duka konfirmohet si kandidat për… (FOTO)

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka do të jetë një nga kandidatët për Anëtarë të Komitetit Ekzekutiv të UEFA-s në Kongresin e 43-të që do të mbahet në Romë në datën 7 shkurt të vitit 2019.

 

Lajmin e ka bërë publik vetë Duka, i cili nëpërmjet një postimi në faqen e “Facebook” shkruan:

POSTIMI I PRESIDENTIT DUKA:

Miqtë e mi! Do të jem një nga kandidatët për Anëtar të Komitetit Ekzekutiv të UEFA-s. Shpresoj që në Kongresin e 43-të që do të mbahet në Romë në 7 shkurt 2019, të ketë sa më shumë federata mbështetëse. Kandidoj me dëshirën për të përfaqësuar futbollin shqiptar dhe interesat e federatave të vogla në organin më të lartë të futbollit Europian.

Related posts

Emery hidhet në SULM/ Synon t’i marrë SUPER mesfushorin Mourinhos

Isa.Autor

KOSOVA NUK NDALET/ Ja GOLI që “theu” sërish mbrojtjen e Danimarkës (VIDEO)

bora.autor

Superkupa e Kosovës/ Finalja Drita-Prishtina, teston stadiumin “Fadil Vokrri”

Isa.Autor

Leave a Comment