• Home
  • Futboll
  • PËRFAQËSIMI I FUTBOLLIT SHQIPTAR NË UEFA/ Armand Duka konfirmohet si kandidat për… (FOTO)
Futboll Kombëtarja Sport

PËRFAQËSIMI I FUTBOLLIT SHQIPTAR NË UEFA/ Armand Duka konfirmohet si kandidat për… (FOTO)

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka do të jetë një nga kandidatët për Anëtarë të Komitetit Ekzekutiv të UEFA-s në Kongresin e 43-të që do të mbahet në Romë në datën 7 shkurt të vitit 2019.

 

Lajmin e ka bërë publik vetë Duka, i cili nëpërmjet një postimi në faqen e “Facebook” shkruan:

POSTIMI I PRESIDENTIT DUKA:

Miqtë e mi! Do të jem një nga kandidatët për Anëtar të Komitetit Ekzekutiv të UEFA-s. Shpresoj që në Kongresin e 43-të që do të mbahet në Romë në 7 shkurt 2019, të ketë sa më shumë federata mbështetëse. Kandidoj me dëshirën për të përfaqësuar futbollin shqiptar dhe interesat e federatave të vogla në organin më të lartë të futbollit Europian.

Related posts

Real-Bayern/ Ronaldo me statistika të frikshme kundër “babarezve”

Sadik.Autor

Rrëfimi i Lorik Canës: Nusja braktisi ëndrrën e saj për karrierën time

Q.Autor

SHËNOI SUPER GOL/ MILANI bën “biznes” me lojtarin, gati ta largojë për 15 milionë euro

Isa.Autor

Leave a Comment