Futboll

RREFEN OBJEKTIVIN E RRADHËS/ Trajneri Mancini: Dua të fitoj 2…

Roberto Mancini ka treguar se ka ambicie të mëdha si trajner i Italisë. “Ëndërroj ta fitoj Europianin dhe Botërorin njëkohësisht”, ka thënë ai.

Trajneri e mori ekipin pas Giampiero Ventura dështoi që ta kualifikoj Italinë në një Botëror që nga viti 1950-të.

“Prej që e kam pranuar punën, objektivi i imë ësht të fitojë dy trofetë më të rëndësishëm”, ka thënë Mancini për faqen e FIGC.

“Ëndërroj që ta fitojë kampionatin europian dhe Botërorin”.

Mancini përfundojë më Kombëtare në vendin e dytë në Ligën e Kombeve ku ishte në një grup me Portugalinë dhe Poloninë, derisa fillon kualifikimet për në Euro 2020 në mars.

“Ishte një nder që të debutoj me Kombëtare. Të udhëheqësh Italinë do të thotë të prezantosh një komb dhe kjo është një ndjenjë e madhe e përgjegjësisë”.

“Në futboll ju mund të fitoni apo të humbni, por të jesh pjesë e botës është një gjë e mrekullueshme”.

Related posts

U MBYLL KAMPIONATI NË SUPERIORE/ Por në Europë mund të shkojë edhe vendi i gjashtë, ja çudia

Delo.autor

Milani i shpall luftë Arsenalit për të siguruar shërbimet e francezit

Sadik.Autor

Kevin De Bruyne mbron Guardiolën: Yaya Toure nuk ishte mjaft i përshtatshëm

Sadik.Autor

Leave a Comment