• Home
  • Futboll
  • SFIDA E “ZJARRIT”/ Tifozi i River Plate tregon pse GJUAJTI me gurë autobusin e Boca Juniors
Futboll Sport

SFIDA E “ZJARRIT”/ Tifozi i River Plate tregon pse GJUAJTI me gurë autobusin e Boca Juniors

Martin Firpo, mbështetësi i zjarrtë i River Plate, që sulmoi autobusin e Boca Juniors, e pranoi gabimin e tij.

Ishte guri i hedhur prej tij, ai që gjeneroi incidentet e dhunshme më tej.

Ai pranoi se ndihej keq për atë që ndodhi dhe u justifikua për veprimin e tij, duke treguar se ishte një impuls, që nuk mundi ta kontrollonte.

“Ishte një moment, në të cilin nuk dita ta kontrolloja veten dhe për këtë më vjen keq”, tha tifozi, i cili do t’i nënshtrohet një gjyqi të shkurtuar, që mund ta dënojë atë me dy vite e katër muaj burgim.

Nga ana tjetër, agresori, i cili provokoi incidentet, tha gjithashtu: “Shkova në stadium me familjen time dhe nuk duhej t’i bëja këto gjëra. E di që kam gabuar dhe për këtë jam penduar”.

Related posts

MOURINHO E ADMIRON/ Man United s’heq dorë nga mbrojtësi i kombëtares ANGLEZE, ofron…

Isa.Autor

Barça-Valencia, luhet për rekordin 38-vjeçar

Sadik.Autor

MERR FUND DILEMA/ Modric i pashitshëm, REALI NUK do të pranojë asnjë ofertë

Isa.Autor

Leave a Comment