Futboll La Liga Sport

STATISTIKAT/ MESSI i dyti, LOJTARI më i miri i 2018-ës luan në Serinë A

Ligji i numrave është nga ana e Cristiano Ronaldo-s. Askush nuk ka shënuar më shumë se ai në këtë vit kalendarik.

Me 32 realizime në 29 ndeshje (22 me Real Madrid dhe 10 me Juventus), ish-galaktiku është aktualisht golashënuesi më i mirë i pesë kampionateve kryesore të Europës për 2018-ën.

Golashënuesit më të mirë të 2018-ës në 5 kampionatet kryesore të Europës:

1 – Cristiano Ronaldo (Juventus): 32 gola, 29 ndeshje

2 – Lionel Messi (Barcelona): 28 gola, 31 ndeshje

3 – Florian Thauvin (Marseille): 24 gola, 30 ndeshje

4 – Luis Suárez (Barcelona): 24 gola, 32 ndeshje

5 – Cristhian Stuani (Girona): 23 gola, 30 ndeshje

6 – Mohamed Salah (Liverpool): 22 gola, 29 ndeshje

7 – Ciro Immobile (Lazio): 22 gola, 30 ndeshje

8 – Robert Lewandowski (Bayern): 21 gola, 25 ndeshje

9 – Iago Aspas (Celta Vigo): 21 gola, 32 ndeshje

10 – Mauro Icardi (Inter): 20 gola, 26 ndeshje

11 – Pierre-Emerick Aubameyang (Arsenal): 20 gola, 28 ndeshje

12 – Harry Kane (Tottenham), 20 gola, 32 ndeshje

Related posts

Vllaznia në Kategorinë e Parë, reagon Edi Martini: Bota është e rrumbullakët FK Partizani

Sadik.Autor

Nga Luftëtari te Skënderbeu/ E ardhmja e Dejvi Bregut largë Shqipërisë pas vendimit të CAS-it

Sadik.Autor

JO VETËM XHAKA E SHAQIRI/ Sportistja kroate FESTON fitoren me SHQIPONJË

Isa.Autor

Leave a Comment