• Home
  • Futboll
  • SUAREZI I RI/ U dëmtua Diego Costa, Atletico do sulmuesin e Celta Vigos
Futboll La Liga Sport

SUAREZI I RI/ U dëmtua Diego Costa, Atletico do sulmuesin e Celta Vigos

Edhe pse vetëm për 2 muaj, Diego Costa do të jetë një mungesë e madhe për Atletico Madrid ndaj dhe Simeone kërkon një alternativë që në merkaton e dimrit.

Emri që ka tërhequr vëmendjen e trajnerit argjentinas është Maxi Gomez, 22-vjeçari i cili që në sezonin e parë me Celta Vigon ka shënuar 7 gola në kampionat.

Sulmuesi uruguaian ka një klauzolë 50 milionë euro me klubin, por palët mund të arrijnë një akord për një shumë më të vogël dhe nuk përjashtohet që Atletico Madridi të ofrojë edhe një lojtar në shkëmbim.

Related posts

Sondazhi në Spanjë/ Tifozët zgjedhin trajnerin e Realit

Sadik.Autor

E SABOTUAN TË GJITHË/ OZIL falënderon këtë futbollist për mbështetjen

Isa.Autor

SPORTISTJA SEKSI/ Tenistja e famshme polake tërhiqet në moshën 29-vjeçare sepse…

Isa.Autor

Leave a Comment