• Home
  • Futboll
  • ZGJODHI BELGJIKËN PARA SHQIPËRISË/ Lojtari “kuqezi” fshinë MERIMANGAT me një SUPERGOL (VIDEO)
Futboll La Liga Sport

ZGJODHI BELGJIKËN PARA SHQIPËRISË/ Lojtari “kuqezi” fshinë MERIMANGAT me një SUPERGOL (VIDEO)

Adnan Januzaj, ishte një lojtar që para disa vitesh Belgjika, Shqipëria, Anglia dhe Turqia, e kërkonin që t’i përfaqësonte me Kombëtaret. Januzaj bëri zgjedhjen e tij, dhe ajo ishte Belgjika. Madje këtë verë luajti dhe në Botëror, ku shënoi një gol.

Momentalisht, ai luan me Real Sociedadin, në Spanjë dhe në ndeshjen e djeshme të Kupës së Mbretit, ka shënuar një supergol. Ndonëse 23 vjeçari, po aktivizohet shumë pak te ekipi spanjoll, ka arritur të tergoi, potencialin e tij.

Related posts

DERBI I ITALISË/ Legjenda Vieri analizon: INTERI mund të FITOJË, nuk është JUVJA më e…

Isa.Autor

Radja Nainggolan merr ofertën e çmendur nga Kina, pritet të largohet

Q.Autor

PËRBALLJE TITANËSH/ Man United-Real, shansi i fundit për “Djajtë e Kuq”

Sadik.Autor

Leave a Comment