• Home
  • Futboll
  • THEU RREGULLAT DHE FESTOI ME SHQIPONJË/ Shqiptarja mes 100 futbollisteve më të mira në botë
Futboll Seria A Sport

THEU RREGULLAT DHE FESTOI ME SHQIPONJË/ Shqiptarja mes 100 futbollisteve më të mira në botë

Një futbolliste shqiptare ka marrë vlerësimet e specialistëve të mediave dhe ish-futbollisteve e trajnereve të njohura ndërkombëtare, duke u bërë pjesë e 100 futbollisteve më të mira në botë, në renditjen vjetore që publikohet për herë të parë nga “The Guardian”. Bëhet fjalë për Kosovare Asllanin e cila pavarësisht se përfaqëson Suedinë në arenën ndërkombëtare, nuk i harron kurrë rrënjët e saj dhe ishte gati t’i hapte luftë edhe FIFA-s për festimin me shqiponjë.

Specialistët e “The Guardian” e kanë përzgjedhur në vendin e 95-të në renditjen e tyre, duke treguar se ajo është ringjallur pas kthimit në Suedi, ku luan me Linkoping. Megjithatë, kontributi i saj më i madh për këtë vit që po mbyllet mbeti ai me ekipin kombëtar të Suedisë, të cilin e ndihmoi duke shënuar gola me peshë që të kualifikohej për në Botërorin 2019.

Pikërisht festimi i golave me “shqiponjë”, pak javë pasi Shaqiri dhe Xhaka kishin bërë të njëjtën gjë në Botëror, e ktheu Asllanin në vëmendjen e mediave ndërkombëtare të cilat menduan se mos FIFA do të ndëshkonte edhe atë për këtë festim.

“E kam bërë gjithmonë dhe është festim normal, nuk është politik. E bëra edhe për nipin tim që po më shihte. Nëse në FIFA duan të më dënojnë, të më mbajnë paratë e rrogës”, ishte sfida e hapur e Asllanit, e cila sigurisht që nuk u dënua për atë gjest me të cilin kishte dashur të përshëndeste të gjithë shqiptarët.

Related posts

Arbitrit I VDES NËNA gjatë ndeshjes/ Veprimi i Van Dijk bën xhiron e mediave botërore (VIDEO)

Isa.Autor

INATË I HAPUR/ Gafa e UEFA-s: Përjashton RONALDON nga numrat “7” më të mirë

Isa.Autor

Eleminimi i Lionel Mesit, flet shoku i tij Luis Suarez

Sadik.Autor

Leave a Comment