• Home
  • Futboll
  • TRONDITËSE/ Bota e futbollit merr LAJMIN E KEQ, VDES LEGJENDA E MILANIT (FOTO)
Futboll Seria A Sport

TRONDITËSE/ Bota e futbollit merr LAJMIN E KEQ, VDES LEGJENDA E MILANIT (FOTO)

Një lajm të hidhur ka marrë ditën e sotme bota e futbollit, dhe në veçanti skuadra e Milanit. Bëhet fjalë për ndarjen nga jeta të ish lojtarit të njohur të kuqezinjve Luixhi Radice.

Radice që ka qenë pjesë e një skuadre që ka fituar mjaft tituj u nda nga jeta në moshën 83 vjeçare, dhe me skuadrën milanezë ka fituar një sërë titujsh. Radice ka pasur edhe karrierë si trajner ku është shpallur kampion me Torinon e famshme në vitin 1976.

Related posts

400 kilometra udhëtim, topi i Botërorit të Rusisë kalon më parë nga… hapësira

Sadik.Autor

E RRALLË/ Futet si zëvendësues, pas 43 sekondash shkakton AUTOGOLIN më QESHARAK në BOTË (VIDEO)

Isa.Autor

E FUNDIT/ Dy miqësore për Shqipërinë e Mustedaganic, publikohet lista e lojtarëve

Sadik.Autor

Leave a Comment