Futboll Seria A Sport

U DËNUA ASHPËR NGA UEFA/ MILANI bën përpjekjen e dytë për të “shpëtuar” nga “TMERRI”

Milani do të ankimojë vendimin e UEFA-s që u dha paraditen e sotme.

Klubi kuqezi do të shkojë për herë të dytë në Gjykatën e Arbitrazhit Sport (CAS) për të revokuar vendimin që e gjobit klubin me 12 milionë euro dhe të reduktojë numrin e lojtarëve në skuadër deri në 21 dhe të rregullojë bilancin financiar deri në 2021.

Pas eliminimit të papritur nga Europa League, Milani pësoi një tjetër goditje të rëndë.

Related posts

VDEKJA E MARADONËS/ Trashëgimtarët e ikonës e së futbollit kërkojnë zhvendosjen e trupit. Ja arsyeja…

Delo.autor

25 vite nga debutimi i Tottit, ku ishin trajnerët e Seria A asokohe?

Sadik.Autor

“KA ARDHUR FUNDI I FUTBOLLIT NË ITALI”/ Presidenti i klubit të Serisë A: Vendimi për krijimin e Super Ligës është fatal

Delo.autor

Leave a Comment