Futboll Premier League Sport

DEKLARATË E FORTË/ Gary Neville: Sarri e di që do të shkarkohet në 18 muajt e ardhshëm

Maurizio Sarri e di se do të shkarkohet nga Chelsea brenda dy viteve, pretendon Gary Neville.

Dhe ish-lojtari i Manchester United beson se italiani ka shfaqur që tani tiparet që kanë shkarkuar paraardhësit e tij Stamford Bridge.

Blutë ishin si të mpirë dhe letargjikë teksa u mposhtën 2-0 nga Arsenal fundjavën e kaluar.

Neville shprehet: “Sarri e di që do të shkarkohet në 18 muajt e ardhshëm, kjo është e pashmangshme te Chelsea.

“Kështu që pse të mos t’i thotë gjërat troç në sezonin e parë, përpara se t’i humbi kontrolli i skuadrës.

“Ekziston një atmosferë e çuditshme në dhomën e zhveshjes, mungon qëndrueshmëria. Kështu ka qenë gjatë viteve të fundit.

“Sarri mendoi se kishte eksperiencën e duhur, por ka rrezikuar shumë me kritikat ndaj skuadrës.”

Related posts

Historia e çuditshme/ Vllaznia si “oaz”, braziliani shijon golat e parë të karrierës

Isa.Autor

MROJTJA NË KRIZË/ Milani e sheh zgjidhjen te lojtari i Chelseat

Isa.Autor

SHQIPËRI-POLONI/ Juventus i kujton tifozëve axhendën e Szczesny: Sot në mbrëmje luan përballë “Kuqezinjve” (FOTO)

Delo.autor

Leave a Comment