BARCELONA-ATLETICO MADRID/ Suarez ndëshkon “Katalanasit”, Alves përjashtohet nga loja (VIDEO)

Luis Suarezi sapo i ka shënuar gol ish-klubit të vet Barcelonës në Camp Nou, por jo vetëm që nuk festoi por edhe vendosi t’iu kërkojë falje tifozëve katalonas.

Suarezi e ngushtoi epërsinë e Barçës ndaj Atletico Madridit në 4:2, në derbin e javës në La Liga që po zhvillohet momentalisht në Camp Nou, raporton Gazeta Express.

Sulmuesi uruguaian shënoi nga afërsia falë një devijimi në zonë në minutën e 58-të.

Në minutën e 70-të Barcelona ngeli me një lojtar më pak në fushë, pasi Dani Alves u përjashtua me karton të kuq për ndërhyrje jo sportive ndaj kundërshtarit.