Bundesliga Futboll Sport

E PABESUESHME TEK DORTMUNDI/ Sekreti i formës së shkëlqyer është “stërvitja pa top” (VIDEO)

Borusia e Dortmundit po kalon një formë fantastike ku e kanë mbyllur pjesën e parë të sezonit si kampion dimri.

Pas 17-javëve të zhvilluara dhe me një diferencë 6-të pikë nga kampionët e Bajern Mynih, ekipi verdhezi është rikthyer në stërvitje për të filluar përgatitjet për fazën e dytë dhe më të rëndësishme të kampionatit.

Në stërvitjen e zhvilluar shikohet Rois me shokë që po kalojnë një kohë shumë pozitive dhe ndihen të kënaqur. Ata bëjnë sikur luajnë, duke e xhungluar “topin” imagjinar, duke bërë shaka e duke qeshur pafund në stërvitje. Kjo tregon ambjentin pozitiv që ka përfshirë repartin e Favre. Dortmund zhvillon ndeshjen e parë më datë 11-të kundër holandezëve të Fejnord në një miqësore.

Borussia Dortmund, l'allenamento di Reus e compagni è tutto da ridere

🤔 Il segreto del Dortmund capolista❓🤣 L’allenamento senza palla📽 Borussia Dortmund

Gepostet von Sky Sport am Montag, 7. Januar 2019

Related posts

SKENAR I RI PËR ELSEID HYSAJ/ Ja çfarë do të bëjë në merkato mbrojtësi kuqezi

bora.autor

Roma gjen ngushëllim/ “Tradhtari” Malcom është “i padëshiruari” tek Barcelona

Isa.Autor

Napoli interesohet për mesfushorin e FC Nantes

Sadik.Autor

Leave a Comment