Futboll Seria A Sport

GENOA – MILAN/ “Kuqezinjtë” do të hyjnë në fushë me mungesa (FORMACIONET ZYRTARE)

Genoa pret sot në Marassi skuadrën e Milan të cilët humbën ndeshjen e superkupës së Italisë në mesjavën që lamë pas.

Në këtë ndeshje Milan hynë me disa mungesa, derisa me skuadrën nuk ka udhëtuar Gonzalo Higuain, pasi që pritet të transferohet në Chelsea.

Ndërkohë, Milan nuk do të jetë edhe me dy mbrojtësit e saj Romangioli dhe Calabria të cilët janë të suspenduar.

Edhe Genoa ka problem.

Asaj i mungojnë shtatë lojtarë të formacionit kryesor të saj, përfshirë edhe sulmuesin që është lidhur me një kalim tek Milan, Piatek.

Formacionet zyrtare;

Genoa: Radu; Biraschi, Romero, Criscito; Romulo, Rolon, Zukanovic, Bessa, Lazovic; Kouame, Pandev

Milan: G Donnarumma; Abate, Musacchio, Zapata, Rodriguez; Paquetà, Bakayoko, Calhanoglu; Suso, Cutrone, Borini

Related posts

Trajneri i Kroacisë: Luajtëm ndeshje të madhe, duhet të jemi krenar

Sadik.Autor

GOLI HISTORIK NË KARRIERË/ “Jashtëtokësorit” i duket porta e vogël

Delo.autor

KORONAVIRUSI/ Galliani e ngushëllon veten me një “hakmarrje” të Milanit

Delo.autor

Leave a Comment