Futboll Kategoria Superiore Ndeshjet Live

LIVE/ Luftëtari -Kastrioti: Momenti i dyshimtë. Dunga shënon, por goli anulohet për pozicionin e Rrapos (VIDEO)

Luftëtari dhe Kastrioti luajnë ditën e sotme në Gjirokastër,një sfidë që është shumë e rëndësishme për të dyja ekipet, në duelin për mbijetesë.

Devolli sfidon ekipin e vendlindjes, ndërsa Mezani kërkon pikët për të qenë i qetë për sa i përket mbijetesës. Luftëtari ndodhet aktualisht në vendine 8-të, me 17 pikë, ndërsa Kastrioti në vendin e fundit, të 10-të, me po aq pikë.

LIVE | Luftëtari-Kastrioti 0-1

GOL: Xhunior 10′

KOMENTI LIVE

32’ Shënon Luftëtari me Dungën, pasi u shërbye nga Rrapo, por anësori Tartari akordin pozicion jashtë loje për Rrapon në momentin kur u shërbye.

28’ Krosim i lartë në zonë nga Xhekson, Dunga nxjerr Hantin, por arbitri anësor akordon pozicion jashtë loje për Dungën.

26’ Karton i verdhë për Vatnikajn, pas një ndërhyrje në sulm.

19’ Aksion mjaft i bukur për Luftëtarin. Fili nga e djathta, fut në qendër të zonës një top për Dungën, por ky i fundit nga fare pranë , nuk shtyn dot drejt rrjetës, por dëmton portierin e Kastriotit, Puja.

17’ Vazhdon sulmon Kastrioti, me vendasit që duken të shokuar nga goli i pësuar që në minutat e para.

15’ Roxher driblon me lehtësi Aleksin nga e djathta, dhe në fundore provon portën, por Ruçi në pozicion çon topin në goditje këndi.

10’ GOOOL Shënon Kastrioti me Xhunior. Marku lëshon një goditje të fortë, nga goditja e dënimit, Ruçi grushton por topi mbetet në zonë. Është Marku që ndjek aksionin, pason tek Vatnikaj, ky i fundit lë tek Roxher Xhunior, dhe me portën e boshatisur braziliani nuk fal.

8’ Godet Rrapo nga jashtë zone, pas një pasimi që merr nga goditja e këndit, por e majta shkon jashtë portës.

1’ Godet që në sekondat e para Aleksi, provon me një goditje nga jashtë zone, por topi devijohet në goditje këndi.

1′ Nis ndeshja në Gjirokastër.