Futboll Kategoria Superiore Ndeshjet Live

LIVE/ Luftëtari – Kastrioti: Shkurton shifrat Luftëtari, Fili “zhytet” me kokë (VIDEO)

Luftëtari dhe Kastrioti luajnë ditën e sotme në Gjirokastër,një sfidë që është shumë e rëndësishme për të dyja ekipet, në duelin për mbijetesë.

bandicam 2019-01-27 14-02-18-532

Devolli sfidon ekipin e vendlindjes, ndërsa Mezani kërkon pikët për të qenë i qetë për sa i përket mbijetesës. Luftëtari ndodhet aktualisht në vendine 8-të, me 17 pikë, ndërsa Kastrioti në vendin e fundit, të 10-të, me po aq pikë.

LIVE | Luftëtari-Kastrioti 1-2

GOL: Fili 70′ / Xhunior 10′, Marku pen. 45+5′

KOMENTI LIVE

72’ Luan disa sekonda me një lojtar më pak Kastrioti, pasi Husein doli nga fusha për një dëmtim që pësoi, teksa Luftëtari zhvillonte aksionin e golit.

70’ GOOOL Fili shkurton shifrat për Luftëtarin me kokë, pas një harkimi mjaft të gjatë të Hoxhës.

66’ Goditje krejtësisht e gabuar nga Dunga, pasi shërbehet nga Fili në të djathtë të zonës.

63’ Rapa hedh një top të gjatë në sulm, Dunga me kokë ul për Filin në hyrje të zonës, ky i fundit godet, por Puja pret.

62’ Provon sërish Kastrioti. Marku nga e djathta, spostohet për në qendër, me të majtën provon, por Ruçi kontrollon.

60’ Bardhi nga e majta lëviz bukur, dhe kalon dy kundërshtarë, pason tek Ymeraj në hyrje të 16-shes, por goditja e këtij të fundit shkon mbi traun e portës.

56’ Demo kroson në zonë, Dunga godet dobët me kokë, dhe portieri Puja kontrollon.

53’ Faull në sulm te Luftëtari, ku Ndreca goditet në kokë pas një dyluftimi ajror.

48’ Karton i verdhë te Kastrioti, Marku ndëshkohet pasi nuk lejon kundërshtarët të nisin një top nga goditja e lirë.

46’ Nis pjesa e dytë në stadiumin e Gjirokastrës. Zëvendësimi i parë, Ilijevski në vendin e Akçës.

Mbyllet pjesa e parë. Luftëtari-Kastrioti 0-2

45+5’ GOOOL Shënon Kastrioti, me Markun nga pika e bardhë e penalltisë.

45+2’ Rapa shkakton faull brenda zone ndaj Roxher me bërryll, edhe pse topi kontrollohej nga Ruçi, dhe ndëshkohet me karton të verdhë. Penallti për Kastriotin.

45’ 3 minuta shtesë.

40’ Tjetër karton i verdhë tek Kastrioti. Ndëshkohet Shehu për një ndërhyrje të rrezikshme ndaj Filit.

32’ Shënon Luftëtari me Dungën, pasi u shërbye nga Rrapo, por anësori Tartari akordin pozicion jashtë loje për Rrapon në momentin kur u shërbye.

28’ Krosim i lartë në zonë nga Xhekson, Dunga nxjerr Hantin, por arbitri anësor akordon pozicion jashtë loje për Dungën.

26’ Karton i verdhë për Vatnikajn, pas një ndërhyrje në sulm.

19’ Aksion mjaft i bukur për Luftëtarin. Fili nga e djathta, fut në qendër të zonës një top për Dungën, por ky i fundit nga fare pranë , nuk shtyn dot drejt rrjetës, por dëmton portierin e Kastriotit, Puja.

17’ Vazhdon sulmon Kastrioti, me vendasit që duken të shokuar nga goli i pësuar që në minutat e para.

15’ Roxher driblon me lehtësi Aleksin nga e djathta, dhe në fundore provon portën, por Ruçi në pozicion çon topin në goditje këndi.

10’ GOOOL Shënon Kastrioti me Xhunior. Marku lëshon një goditje të fortë, nga goditja e dënimit, Ruçi grushton por topi mbetet në zonë. Është Marku që ndjek aksionin, pason tek Vatnikaj, ky i fundit lë tek Roxher Xhunior, dhe me portën e boshatisur braziliani nuk fal.

8’ Godet Rrapo nga jashtë zone, pas një pasimi që merr nga goditja e këndit, por e majta shkon jashtë portës.

1’ Godet që në sekondat e para Aleksi, provon me një goditje nga jashtë zone, por topi devijohet në goditje këndi.

1′ Nis ndeshja në Gjirokastër.