Futboll Seria A Sport

MEDIAT SPANJOLLE “PLASIN BOMBËN”/ Allegri largohet në fund të sezonit, në vend të tij vjen…

Maksimiliano Alegri do të largohet nga ekipi i Juventusit në fund të sezonit. Kjo sipas të përditshmes “Mundo Deportivo”, e cila ka thënë se sido që të shkojë ketë sezon, fiton apo jo, trajneri italian ka vendosur të largohet nga “Allianz Stadium”.

Alegri ka kaluar një kohë mjaft të mirë me klubin bardhezi, ku ka pasur katër vite të sukseshme duke prekur finalet e Ligës së Kampionëve dhe duke fituar kampionatin. Sipas medieve spanjolle tekniku do të marrë drejtimin e Realit të Madridit ose do të jetë i gatshëm për një aventurë në Premierligë.

Juventus ka një ëndërr, Zinedine Zidane. Është ai lojtari që drejtuesat e klubit torinez po ngulmojnë të sjellin në Itali. Ish-futbollisti francez ka qenë më parë pjesë e Juventusit dhe si trajner ka bërë mjaft mirë duke arritur me Realin e Madridit atë që askush nuk e kishte arritur më parë, fitimin e 3 Ligave të Kampionëve radhazi.

Related posts

“NE KEMI NJË SKUADËR TË SHKËLQYESHME”/ Mbrojtësi i Real Madrid: Nuk do ta këmbeja këtë ekip me asnjë tjetër

Delo.autor

BASKETBOLL/ Historike, Teuta shpallet kampione e Shqipërisë pas 66 vitesh

Delo.autor

E BUJSHME TEK “DJALLI”/ Lideri i mesfushës së Milanit drejt PSG-së, zbulohet strategjia e Maldinit

Delo.autor

Leave a Comment